2025
Lees de columns uit 2025.
-
Alblasserdam groeit: samen werken aan de toekomst
07 maart 2025Misschien heeft u het al gemerkt: er wordt volop gebouwd in Alblasserdam. Mooie projecten zoals Kloos, Wipmolen en Dokmeesters zijn gestart. Binnenkort volgen ook Fatimakerk, Manege en Haven Zuid.
-
Blijf in beweging
19 maart 2025In ons buitengebied, rondom polder Blokweer en bij de molens, is het van ’s ochtends vroeg tot ’s avonds laat druk met wandelaars, fietsers, hondenuitlaters, hardlopers en skaters. Dit gebied nodigt ertoe uit, maar ik word altijd blij van zoveel mensen die buiten in beweging zijn. Ik doe het zelf ook graag. Bewegen kan natuurlijk ook binnen, op het sportpark of thuis. Dat het belangrijk is, is bekend. In beweging blijven is cruciaal voor onze gezondheid, zowel fysiek als mentaal.
-
Aandacht voor verkeersveiligheid bij OBS ’t Nokkenwiel
26 maart 2025Op donderdag 13 maart 2025 had ik de eer om het certificaat ‘School op Seef’ uit te reiken aan OBS ’t Nokkenwiel. Deze school zet zich al jaren in om kinderen veilig en bewust deel te laten nemen aan het verkeer. Dit verdient niet alleen erkenning, maar ook navolging.
-
Ons aan de WET houden of op de barricade?
10 april 2025Een wethouder op de barricade, ziet u het voor zich? Ook al ben ik een kind uit de jaren 70 en 80, veel ervaring met demonstreren heb ik niet. Op woensdag 26 maart ben ik als wethouder financiën van Alblasserdam afgereisd naar Den Haag om toehoorder te zijn bij een 2e Kamercommissie. Deze commissie voerde een debat over de gemeentelijke financiën, specifiek over het naderende ravijnjaar. Met 200 andere wethouders gaf het ons wel het gevoel alsof we op de barricade stonden. Zeker de NRC krantenkop over ‘sissende’ wethouders in het publiek versterkte dit gevoel.
-
Tachtig jaar vrijheid – waarom we blijven herdenken en vieren
15 april 2025Dit jaar staan we stil bij tachtig jaar vrijheid. Een mijlpaal om dankbaar voor te zijn, maar ook een moment om bij stil te staan. Want de weg naar vrijheid was lang en pijnlijk. Ook in Alblasserdam hebben we dat aan den lijve ondervonden. Op 11 mei 1940, nog maar net na het uitbreken van de oorlog, werd ons dorp gebombardeerd. Huizen lagen in puin, levens gingen verloren, gezinnen raakten voorgoed verscheurd. Elk jaar lopen we met de groepen 8 van één van de basisscholen langs de plekken die verwoest werden om te eindigen bij het monument aan de Polderstraat. Zodat we het niet vergeten.
-
Een mooi zomerseizoen in Alblasserdam
22 april 2025De tijd van het voorjaar is aangebroken met als start mooie zomerse dagen die uitnodigen tot sportieve activiteiten, tuinen die fraai in bloei staan, en veel mensen die eropuit trekken.