Een mooi zomerseizoen in Alblasserdam

De tijd van het voorjaar is aangebroken met als start mooie zomerse dagen die uitnodigen tot sportieve activiteiten, tuinen die fraai in bloei staan, en veel mensen die eropuit trekken.

Een zomer vol evenementen

Deze zomer staan er weer diverse mooie evenementen gepland in Alblasserdam. De traditionele paardenmarkt, wielerronde en kermis vormen de klassiekers in het programma. Daarnaast mag u zich verheugen op het Lammetjes Wiel Festival en verschillende braderieën en markten die het zomerseizoen opfleuren. De organisatoren zijn al volop bezig om deze evenementen tot een succes te maken. 

De horeca maakt zich op

Ook de horeca in Alblasserdam is druk bezig zich voor te bereiden op een mooi zomerseizoen. Gezellige terrassen worden ingericht, zodat inwoners en bezoekers kunnen genieten van het veelzijdige aanbod aan horecagelegenheden in het dorp. Alblasserdam heeft de luxe van een prachtig horecapalet waar iedereen welkom is. 

Belangrijke bijeenkomsten met horecaondernemers

Maandag 14 april vond een bijeenkomst plaats met horeca-exploitanten in Alblasserdam. Ook collega’s van verkeer, veiligheid en de bedrijvenfunctionaris waren erbij. Het gesprek ging over plannen en ontwikkelingen. Onder andere woningbouwprojecten op het Wipmolenterrein, Manegeterrein en Haven Zuid-terrein (medio 2026). Het was een constructief overleg. Het gezamenlijke doel is om het centrum van Alblasserdam aantrekkelijker te maken, met aandacht voor leefbaarheid. Freek de Gier

Ontwikkelingen en samenwerking

De woningbouwprojecten leveren mooie nieuwe woningen op. Maar de bouw kan ook overlast geven, zoals minder parkeerruimte en bereikbaarheid. Dit werd besproken met de horecaondernemers. Hun wensen en adviezen zijn meegenomen. Er is afgesproken om voortaan twee keer per jaar samen te komen. Zo blijven alle ontwikkelingen rond nieuwbouw en horeca goed afgestemd. 

Met al deze plannen en een bruisend activiteitenprogramma wordt het een schitterende zomer. Ik wens u allen een prachtige tijd toe! 

Freek de Gier, Wethouder