Veel sportieve en culturele activiteiten voor jong & oud!
Wist je dat er in Alblasserdam veel sportieve en culturele activiteiten zijn voor jong en oud? Het Alblasserdams Beweeg & Cultuur Team (ABC Team) organiseert dit samen met andere maatschappelijke organisaties.
Een eerste kwartaal vol activiteiten en gezelligheid
In het eerste kwartaal van dit jaar zijn er al veel activiteiten geweest. Het jaar begon goed voor liefhebbers van geschiedenis en cultuur met een gastles over piloot Jean Noël Vandaele. Hij crashte tijdens de Tweede Wereldoorlog met zijn vliegtuig in Alblasserdam. De les was extra speciaal omdat zijn kleinzoon en twee achterkleinkinderen erbij waren.
Voor 55-plussers was er in januari een spellenmiddag. Deze middag ging over valpreventie. Mensen konden elkaar ontmoeten en meedoen aan oefeningen voor balans en samenwerking. Ruim 50 mensen deden mee en daarmee was het een groot succes!
In februari was er een nachtwandeling. Ouders en kinderen werden aangemoedigd om samen de natuur in te gaan. Ruim 150 kinderen liepen samen met hun ouders of grootouders een route door het bos. Na afloop konden ze zich opwarmen bij een kampvuur met warme chocolademelk en marshmallows.
Tijdens de Poëzieweek in februari werden er stiftgedichten gemaakt in De Rederij. Mensen gebruikten zwarte stiften om woorden in oude boeken te omcirkelen of weg te strepen. De bladzijden werden mooi versierd met tekeningen. Er zijn een paar unieke gedichten ontstaan.
Meer leuke activiteiten de komende maanden!
Het tweede kwartaal belooft nog meer leuke activiteiten! Houd de agenda van het ABC Team in de gaten voor aankomende evenementen zoals sportdagen, creatieve workshops en culturele uitstapjes. Er is voor iedereen wat te doen, dus mis het niet en doe mee!
Activiteit | Voor wie? | Waarom? | Wanneer? |
---|---|---|---|
Beweegmat | 55+'ers | Iedereen in beweging krijgen (valpreventie). Ontmoeten en in contact komen met elkaar. | Dinsdag 1 april |
Bob Rossen – Landschapschilderen (€1-€2,-) | 7-12 jaar | Met kunstenares Marianne Brand de techniek van Bob Ross leren. | Dinsdag 15 april |
Spellen carrousel | 55+'ers | Iedereen in beweging krijgen. Ontmoeten en in contact komen met elkaar. | Dinsdag 15 april |
Natuurfestival (gratis toegang) | Alle leeftijden | Diverse activiteiten in de natuur; natuureducatie en plezier voor het hele gezin. | Zaterdag 10 mei |
Boschbeestjes – Fantasiewezens a la Jeroen Bosch (€1 - €2,-) |
7-12 jaar | Creatief bezig zijn met kunstenares Marianne Brand en nieuwe technieken leren. | Dinsdag 13 mei |
Gezichtjes boesteren (€1 - €2,-) | 7-12 jaar | Creatief bezig zijn met kunstenares Marianne Brand en nieuwe technieken leren. | Dinsdag 10 juni |
Nachtje kamperen (toegang €5,-) | Groep 4 t/m 8 | Nachtje kamperen in de natuur bij het Lammetjeswiel. | Vrijdag 13 juni |
Meld je aan voor een van deze activiteiten via www.abcalblasserdam.nl!